Peki Garanti'yi kim sattı?


Garanti Bankası hisse senedi tarihin en sert düşüşünü yaşadı. Garanti'yi yabancı satmış görünüyor. Peki kim bu yabancı? Ferit Şahenk BEN SATMADIM diyor!
Garanti Bankası hisse senedinde tarihi düşüşe neden olacak satışı yapan aranıyor.Merrill Lynch tarafından yapılan milyon lotluk işlem ile ilgili ilk suçlama  eski bakan Mehmet Şimşek'e gelmişti. İnternette dolaşan ve asılsız olduğu borsacılar tarafından da kabul edilen iddiaya göre, Şimşek bakan olmadığı için eski foncu arkadaşlarını arayıp satış yaptırdı.
Son iddia ise zor durumdaki işadamı ve Garanti Bankası'nın eski sahibi Ferit Şahen'e yönelik.
İddialara göre Ferit Şahenk, borçlarını ödemek için Merrill Lynch üzerinden elindeki  0.05'lik hisse senetlerini satıyor.
ŞAHENK YALANLADI
Doğuş Grubu,Mart 2017'de İspanyol BBVA’ye Garanti Bankası’nın yüzde 9,95 hissesinin satışından sonra bankadaki payı yüzde 0,05'e düşen Doğuş,"Grubumuzun Merrill Lynch ve/veya başka bir kuruluş nezdinde bulundurulmakta olan herhangi bir hissesi de yoktur. Olmayan bir hissenin, satışının da mümkün olamayacağı tereddütsüzdür." açıklamasında bulundu.

Etiketler: garanti bankası hisse senedini kim sattıferit şahenk

Yayın Tarihi: 12.07.2018 13:34:24     Görüntülenme Sayısı: 4486

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
GARAN 1.081.639.569
THYAO 938.567.289
ASELS 613.648.404
SASA 540.838.302
KRDMD 387.572.669UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.