Hollandalı bankaya hukuk dersi


Remzi Özdemir'in twitter hesabına  İng Bank tarafından aldırılan erişim kararı 6.Sulh Ceza Hakimi tarafından kaldırıldı. İşte ders niteliğinde o karar:
İng Bank avukatları 5.Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak Remzi Özdemir'e ait https://twitter.com/remzi_ozdemir twitter adresine erişim kararı aldırdılar. Gerekçeleri ise bankanın şan ve şöhretine zarar vermek.
Oysa bu konuda alınmış ne bir mahkeme kararı ne de bankanın şan ve şöhretine yönelik haber vardı. Yasal süre içerisinde yapılan bu itirazı görüşen İstanbul 6.Sulh Ceza Mahkemesi, İng Bank'ın aldırdığı erişim yasağı kararını kaldırdı.
6.Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararı ise adeta hukuk dersi niteliğindeydi.
Mahkeme söz konusu twitter hesabında suç unsuru bulunmadığını ayrıca bulunsa dahi sadece o haberle ilgili sayfaya erişim yasağı getirilebileceğini belirtti.
Öte yandan İng Bank'ın aldırdığı bu kararın kalkması üzerine Remzi Özdemir, İng Bank'ın Hollanda Merkezi'ne kişisel haberleşme özgürlüğünün banka tarafından engellendiği için dava açacağını belirtti. 

 

Etiketler: ing bankremzi özdemirerişim yasağıtwitter

Yayın Tarihi: 9.07.2018 21:35:03     Görüntülenme Sayısı: 8056

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.