Dev bankaya Katarlılar talip mi?


Bankacılık kulisleri müthiş bir kulis ile çalkalanıyor. İddialara göre, tamamı Avrupalı bir banka, Türkiye'deki iştiraki olan dev bankayı almak için görüşmelere başladı.
Son bir haftadır  neredeyse tüm bankacılık çevreleri tarafından konuşulan bu iddiaya göre, Türkiye'nin en büyük özel bankasına yine Katar sermayesi talip.
Aynı grubun bir kaç yıl önece de bir aileye ait yerli sermayeli bankanın hisseleri için görüştüğü iddia edilmişti. 
Söz konusu iddiaya göre, Avrupalı sermayeli banka  bir süre önce hisselerinin tamamını aldığı bankayı satmak için Katar'ın en büyük sermayesi ile görüşüyor.
İddialar üzerine söz konusu bankanın bir üst yönetimi paramedya.com'a bu konuda bir bilgi vererek, iddiaların tamamen spekülatif olduğunu ve söz konusu satışın hiç bir zaman gündeme gelmediğini  söyledi.
Satış iddialarının niçin çıkarıldığını da bilmediklerini söyleyen  banka yöneticisi, ana hissedarın Türkiye'deki iştirakinin faaliyetinden son derece memnun olduğunu belirtti.
KATAR ALAMAZ!
Öte yandan  bir başka bankanın üst düzey yetkilisi, Katar efsanesinin artık sonuna gelindiğini ve Türkiye'den  büyük ölçekli alımlar yapamıyacağını öne sürdü. 

Etiketler: katarbankabankacısatılacak banka

Yayın Tarihi: 3.07.2018 22:47:05     Görüntülenme Sayısı: 9692

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
GARAN 1.081.639.569
THYAO 938.567.289
ASELS 613.648.404
SASA 540.838.302
KRDMD 387.572.669UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.