Gözde uyanıklarının eli yandı


Şok Marketler halka arzı neniyle Gözde Girişim Sermayesi alan uyanıklar zarar etti.
Borsada bugüne kadar hep halka arz edilen şirketin ana hissedarının hisse senedi alınırdır. Halka arzın ana hissedara yarayacağı düşünülerek bu hisse senedi alınırdı. Nitekim Şok ve Penta halka arzlarından dolayı  bazı yatırımcılar Gözde Girişim Sermayesi hisse senedi aldı.Ancak bu kez sistem tersine çalıştı ve bu hisse senedini alanlar zarar etti. 
PENTA HALKA ARZI İPTAL
Gözde Girişim'in değer kaybında en önemli etken Penta'nın halka arz iptalinde oldu. Bu halka arzın iptal edilmesi bu hisse senedinde satışları ve beraberinde düşüşü getirdi.  Penta'nın yeniden halka arzı ile ilgili belirsizlik sürüyor. bu yıl içerisinde yapılması bekleniyor ama net bir bilgi yok.
ŞOK'TA ŞOK YAŞADILAR
ŞOK Marktlerde halka arzı yapan kurumların ısrarı düşüşü getirdi. Bu halka arzı ısrarla yapmaları senedin zoraki düşüşüne neden oldu. Senet daha ilk günde 4.76 değer kaybetti. 
ANA HİSSEDAR GÖZDE
Halka arzı yapılan her iki şirkette ana hissedar Gözde Girişim Sermayesi. Şok'un yüzde 22.94'ü Gözde Girişim'e ait.
BÜYÜK DÜŞÜŞ
ŞOK ve Penta halka arzında beklenenin olmaması Gözde hisse senedinde  bu ay yüzde 39 değer kaybına neden oldu. Senet sadece son bir haftada yüzde 11.4 düştü.
 

Etiketler: borsagözde girişim sermayesişok marketşok market hisse senedi

Yayın Tarihi: 18.05.2018 23:39:09     Görüntülenme Sayısı: 6285

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.