PERSONEL KATLİAMI BAŞLADI MI?


Yabancı sermayeli bir banka geçen hafta personel çıkartmaya başladı. Şu ana kadar 100 kişi işten çıkartıldı. Sayının artması bekleniyor.
Konuya yakın kaynaklar Lübnanlı Bank Audi'nin Türkiye birimi Odeabank'ın geçen hafta başlayan süreçle 100'ün üzerinde çalışanı işten çıkardığını ve bu sayının önümüzdeki günlerde artmasının beklendiğini belirtirken, Odea Bank personel sayısını stratejisine uygun olarak gözden geçirdiğini açıkladı.

Konuya yakın üç kaynağın Reuters haber ajansına verdiği bilgiye göre, Odea Bank geçen hafta başlayan süreçle 100'ün üzerinde kişiyi işten çıkardı.

Bir kaynak, "İşten çıkarmalar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Bu sayının 300 civarı olması bekleniyor" dedi.

Odea Bank'ın konuyla ilgili Reuters'ın sorusu üzerine yaptığı açıklamada da, "Türk bankacılık sistemindeki yeni yapılanmalar doğrultusunda, çalışma dinamiklerinde yapmış olduğu yeni düzenlemeler sonucu personel sayısını stratejisine uygun olarak gözden geçirmektedir. Odeabank ve Bank Audi, 2012'teki kuruluşundan bu yana 5 yıldan daha az bir sürede başarılarıyla ilk 10 banka arasında yer almış ve Türkiye pazarına tamamen bağlı kalmaya devam edecektir" denildi.

Konuya yakın bir diğer kaynak da bankanın önümüzdeki dönemde bilançosunu küçültme stratejisini benimseyebileceğini belirterek, "Bölge müdürlerinin neredeyse tamamı işten çıkarıldı. Satış birimlerinden çok sayıda üst düzey insanın işine son verildi" dedi.

Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilere göre Odeabank'ın toplam 52 şube ve 1,670 çalışanı bulunuyor.

Türkiye Bankalar Birliği'nin verilerine göre bankanın Eylül sonu itibarıyla 36.4 milyar TL aktif büyüklüğü bulunuyor.

Odea Bank Türk bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra BDDK'dan sıfırdan lisans alarak giren ilk banka olmuş ve Ekim 2012'de faaliyet iznini almıştı. 

kaynak:businessht

Etiketler: odeabankbankabankacıbankacılıkta işten çıkartma

Yayın Tarihi: 4.12.2017 18:35:25     Görüntülenme Sayısı: 22671

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.456.015.128
ASELS 886.528.584
PETKM 653.725.022
GARAN 605.886.786
KRDMD 492.392.635UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.