AKBANK GMY'Sİ NEDEN İSTİFA ETTİ


Akbank'ta dün süpriz bir istifa yaşandı. 7 yıldır akbank'ta görev yapan Kerim Rota, istifa etti. Kerim Rota, yabancı sermayeli bankaya Genel Müdür olacağı iddia edildi.
Yıl sonu yaklaşırken, bankacılık sektöründe transferler başladı. 2010 yılından bu yana Akbank'ta görev yapan Kerim Rota dün istifa etti. Rota'nın istifa nedeni olarak, körfez sermayeli bir bankaya genel müdür olacağı öne sürülüyor.
Söz konusu bankanın başındaki genel müdürün istifa ettiği yolunda bir süredir söylentiler hakimdi.  ancak konunun basına yansımasından sonra bankadan yapılan açıklamada bu kesin bir dil ile yalanlanmıştı. Bankacılık kulisleri Kerim Rota'nın transferine kesin gözü ile bakıyor.
KERİM ROTA KİMDİR?
Kerim Rota, Kasım 2010'da Akbank'ta Hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Rota ayrıca Akbank’ın iştiraklerinden Ak Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,Akbank AG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Akbank (Dubai) Limited ve AKLease Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Akbank’a katılmadan önce çeşitli özel sektör bankalarında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kerim Rota, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. 

Etiketler: akbankakbank genel müdür yardımcısı kerim rota

Yayın Tarihi: 28.11.2017 23:38:05     Görüntülenme Sayısı: 18980

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.456.015.128
ASELS 886.528.584
PETKM 653.725.022
GARAN 605.886.786
KRDMD 492.392.635UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.