SENDİKALI BANKANIN KÖLELERİ


Bankacılıkta whatsapp tacizi artık mobbinge dönüştü.  Yerli sermayeli özel bir bankanın satış müdürü gece yarısı dahi personele iş konusunda mobbing yapıyor. Çalışanlar isyanda: Gece yatarken bile mobbing var.
Özel yerli sermayeli bir banka. 
Daha önce toplantı yaptırdığı alana dev posterini astıran megoloman bölge müdürünün bölgesi. 
İşte bu bankada son dönemde çalışanları canından bezdiren bir satış yöneticisi işi o kadar abartmış ki, yasal olmamasına rağmen kurduğu whatsapp grubu ile çalışanlarına gece dahi mobbing uyguluyor.
Söz konusu satış yöneticisinin personelin işte olmadığı saatte bile yazması dikkat çekiyor.
Yargıtay'ın whatsapp grubunun özel hayata müdahale kararına rağmen yasa tanımayan bayan satış yöneticinin whatsapp mobbingi gece 22.00 kadar devam ediyor.
ÇALIŞMA BAKANLIĞI NEREDE?
Banka çalışanları gerek Çalışma Bakanlığı gerekse  Türkiye Bankalar Birliği'nin bu whatsapp tacisine sesiz kalmasına tepki gösteriyorlar. 
Söz konusu banka çalışanı, "gündüz yüzlerce mesaj ve mail yetmezmiş gibi bir de gece evimizde devam ediyor. Bu insanların özel hayatı var mı, işleri var mı demeden. bazen gece yarısına kadar devam ediyor. artık evimizde eşimiz ve çocuğumuzla ilgilenemez duruma geldik"diyor.
SUÇ SAYILIYOR
Öte yandan hukukçular, söz konusu whatsapp'ın banka telefonunda bile kurulu olsa dahi suç olduğunu belirtiyorlar. Bu tür yazışmaların belge olarak saklanılması ve ilerde dava açılması halinde delil olarak kullanılabileceğini bildirdiler.

Etiketler: bankacıya whatsapp tacizibankabankacı

Yayın Tarihi: 28.11.2017 22:24:44     Görüntülenme Sayısı: 35057

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.