EYVAH MÜDÜR BEY KAFAYI YEDİ!


Yerli sermayeli bir bankanın şube müdürü tarafından atılan bu mail çok şey anlatıyor.Aşırı derecede performans baskısına maruz kalmış, koltuğunu kaybetme paniğine kapılmış. Basiretsiz bir yönetim anlayışı içinde umutsuzca çırpınan müdür profili.
O bir şube müdürü. O personeline öyle bir mail yazdı ki. Onu nasıl yorumlayıp haberleştireceğimizi bilemedik. Yerli sermayeli bir bankanın şube müdürünün yine eski bir yöneticisine yorum yaptırdık. İsmini vermek istemeyen yönetici şu yorumu yaptı:

-Öncelikle personelinin " kurtarıcısı " olma rolüne soyunmuş , sonrasında kendini onların " kurbanı" gibi hissetmeye başlamış sonunda da " yargıç" olup ceza kesmeye kalkışmış klasik bir psikolojik vaka..
-Güç gösterisi gibi görünse de güçsüzlüğün açık ilanı..
-Hiçbir liderlik belirtisi olmayan, "ben artık yönetemiyorum ancak korkutarak ve tehdit ederek kendimi kurtarırım" düşüncesinin yansıması..
-İşini kaybetmemek için satış şart !Gerekirse iş arkadaşını, personelini, müdürünü, yöneticini sat.. Yani adam sat..
 

Etiketler: bankabankacıparamedyaremzi özdemirmüdür mektububanka baskı

Yayın Tarihi: 16.11.2017 20:53:36     Görüntülenme Sayısı: 30392

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  40:10 Miktar
THYAO 383.226.230
GARAN 196.437.444
ISCTR 169.783.512
ASELS 164.469.251
PETKM 112.554.813UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.