PARAMEDYA

BANKACI NADİDE’Yİ MOBBİNG Mİ ÖLDÜRDÜ?

BANKACI NADİDE’Yİ MOBBİNG Mİ ÖLDÜRDÜ?

Üç çocuk annesi bankacı Nadide Kısa beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Genç bankacının arkadaşları beyin kanamasına psikolojik şiddetin neden olduğunu öne sürüyorlar.
 

İstanbul’da özel bir bankanın yüksek segmentli müşterilerine bakan Nadide Kısa, işten çıktıktan sonra evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Genç bankacının beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı ve yoğun bakıma kaldırılırken hayatını kaybetti. Üç çocuk annesi Nadide Kısa yaklaşık 15 yıllık bankacıydı. Nadide Kısa’nın ölümüne son günlerde uğradığı mobbingin neden olduğu iddia ediliyor.
İddialara göre, Nadide Kısa’nın unvanı bir süre önce performans nedeniyle düşürüldü. Bir alt unvan olan perakende bankacılık işlemleri yönetmeni yapıldı. 3 çocuk annesi genç bankacı işsiz kalmak korkusu ile itiraz etmeyip verilen göreve devam etti.
GİŞEYE VERİLDİ
Nadide Kısa tecrübeli ve yılların bankacısı olmasına rağmen bankanın aldığı karar ile gişeye oturtturuldu ve hem gişe görevini yapması hem de hedeflerini tutturması istendi. Burada satış konusunda başarılı olamaması gerek şube yöneticisinden gerekse bölge müdürlüğünden baskılar arttı. Yine bir iddiaya göre, Kısa’ya şube müdürü tarafından sık sık hakarete varan kızmalar oluyordu.
CENAZESİ BUGÜN KALKIYOR
Geride 3 çocuğu öksüz bırakan Nadide Kısa’nın cenazesi bugün Anadolu Yakası’nda bulunan Merdivenköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Nadide Kısa'nın çalıştığı bankanın örgütlü sendikasının nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

Etiketler: nadide kısabankacı nadide kısa beyin kanaması geçirdibankabankacıbanka mobbing

Facebook Yorumları