YAZARLAR

VEZNEDAR

KENDİNİ YOK EDEN BANKACILAR


Duayen bankacı bu kez öyle bir konuyu ele aldı ki! Bankacıları bir zamanların ünlü Noika telefon oyunu Yılan'a benzetti.  Kendi kuyruğuna değdiğinde ölen yılan ve bankacılar. İlginç bir yazı:
Hatırlar mısınız o yılları..
Sanıyorum 2000'li yılların başlarıydı.
Teknoloji nin son ve ileri boyutlu  icadı ile tanıştığımız unutulmaz yıllardı.
Hani o akıllı telefonlarımız yok iken o ağır  cep telefonunun ilk elimize düştüğü zamanlardı o yıllar…
Bizi ne güzel de oyalardı.
Aramak, mesaj yada çağrı yapmak dışında ne önemli bir fonksiyonu vardı o ağır cep telefonlarının. hangi fonksiyon diye düşündünüz!!
Hatırlamadınız değil mi? Hemen hatırlatayım size..
Tabiki  yaygın olan telefon markasında ki ‘yılan oyunu’
Kurguyu hemen hatırlatayım size;
Yılan önündeki yemi yedikçe kuyruğu uzar , o yemi yedikçe puan kazanır, o puanı kazandıkça yılanın kuyruğu uzar, uzadıkça hareket etmesi, küçük olan ekranda dolaşması  ve o yeni yemin arkasından dolanması ve kuyruğuna ya da gövdesine çarpmasıyla oyun sonlanır ve scorun sıfırlanırdı.
Ah veznedar nereye bağlayacaksın konuyu diyorsunuz her zamanki gibi değil mi?
Tabi ki bankacılığa  ve siz kuyruğu uzayan bankacılara bağlayacağım.
Şimdi anladınız mı bu yılan oyunun bankacılık ile yaratılan kurguyla benzerliğini.
Tıpkı sizin gibi değil mi?
Size de bir hedef yüklüyorlar tıpkı yılanın önünde ki yem gibi yedikçe daha da artırıyorlar,  öyle bir zaman geliyor ki dönecek alanınız bile kalmamış, bir bakmışsınız o hedef içinde boğulurken ve kendi kuyruğunuza dokunarak yeniliyor, yani bu bankacılık oyununun sonuna geliyorsunuz. Yanarak  ya da yetersiz performans sebebiyle (y harfi) ve oyundan atılıyorsunuz.
Ama siz bunu hakettiniz; hırsınıza kurban oldunuz ,tuzağa düştünüz ya da düşürüldünüz, gaza geldiniz, hırsınız  başarının hazzı sizi bu hale getirdi. ,sıralamaları kampanya ödüllerini çok sevdiniz.bazen gözünüz sigorta seyahatinden başka bir şey görmedi,bazen de aylık pirimlerinizle araba taksitinizi ödemeyi planladınız, itiraz bile etmediniz kafanızı öne eğip daha çok daha çok yediniz.
Alkışa kandınız, plaketi sevdiniz, rakı balıklı yemekleri, lüks otellerdeki  bankanızca size ödül karşılığında sunulan kısa seyahatler ile gözlerinize perde indi.
Plaza oğlanları yemi önünüze attı ister zokayı yuttum deyin isterseniz hedefi aldım deyin alın bakın kuyruğunuz  ne kadar da dolandı artık nefes alacak alanınız bile kalmadı o küçük ekranda ya da masanızda.
Size tavsiyem  bir bankada bir kredi vadesinden (konut demiyorum bile o çoook uzun vadeli)  daha uzun ömrünüz olacaksa bir kurumda az iş yapın , yoksa kuyruğunuz boynunuza dolanır.
Hadi işinize bakın
Benim biraz çalışmam lazım
Malum yeni bir kampanya yapmışlar,(bir de  ödül koymuşlar gemi seyahatli içerikli) ben de yeni duydum, ,ona çok gitmek istiyorum,  o yüzden biraz mevduat  toplamam lazım.
Yazımı bu yüzden kısa kestim .
Vadenizi kısaltmamanız dileğiyle ,yem e dikkat!!!
veznedar
 

 

Etiketler: yılan oyunubankabankacıparamedyaveznedarbankacılıkta plaza oğlanları

Yayın Tarihi: 18.09.2017 21:44:41     Görüntülenme Sayısı: 36181

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:57 Miktar
THYAO 307.285.165
GARAN 138.434.755
ISCTR 129.919.477
ASELS 126.737.406
PETKM 87.373.574UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.