ETME BULMA DÜNYASI


İşten çıkartılan arkadaşının davasında banka leyhine şahitlik yapan bankacıyı düşük performanstan kovdular. 
Bankaların aleyhine açılan her 10 davadan 8'i fazla mesai talebi gerekçesi içeriyor. Banka çalışanları fazla mesai davasında geç saatlere kadar açık olan bilgisayar kayıtları ve yazışmaları  gerekçe gösterirken, bankalar ise davacının en yakın çalışma arkadaşlarını şahit olarak gösteriyor. 
İstanbıl'da yaşanan bir olay ise "ilahi adalet"denilecek türden.
Yabancı sermayeli bankanın İstanbul'dani bir şubesinde çalışan N.D geçen yıl düşük performans gerekçesiyle işten atıldı. Bankacı banka aleyhine işe iade ve fazla mesai davası açtı. İşe iade davasında mahkeme bankacının lehine karar verdi. Mesai davası ise halen sürüyor.  Banka bu davada işten çıkarttığı personelin şube arkadaşı  C.T'yi şahit olarak gösterdi. Bu şahidin ifadesiyle bankacı ND mesai davasını kaybetti.
İLAHİ ADALET!
Geçen yıl en yakın arkadaşı alehinde banka için şahitlik yapan C.T bir yıl sonra o da düşük performans gerekçesiyle işten atıldı. Davayı en yakın arkadaşının yalancı şahitliği yüzünden kaybeden  N.D, "ilahi adalet yerini buldu. İnsan kaynaklarının baskısı ile yalancı şahitlik yaptı buna rağmen kovuldu. Bakalım kendisi için kim şahitlik yapacak"diye konuştu.
BANKALAR BUNU HEP YAPIYOR
Bankalar son yıllarda haklarında açılan yüzlerce fazla mesai davasında davalının en yakın arkadaşlarını şahit olarak gösteriyor. Bu tür davalara genelde İnsan Kaynakları biriminden de yöneticilerin girmesi  personeli zoraki ifadeye zorluyor.

Etiketler: bankabankacıfazla mesai davası

Yayın Tarihi: 28.08.2017 14:04:56     Görüntülenme Sayısı: 16330

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  46:57 Miktar
THYAO 307.285.165
GARAN 138.434.755
ISCTR 129.919.477
ASELS 126.737.406
PETKM 87.373.574UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.