RİO SEVDASI MOBBİNGE DÖNÜŞTÜ


Bazı bankaların sigorta kampanyaları bankacıları canından bezdirdi. Amerika, Rio, Kıbrıs ve Bozcaada kampanyaları adeta mobbinge dönüştü. Mobbingin kaynağı yine aynı bölge müdürleri.
Banka şubeleri agresif sigorta kampanyalarından dolayı tıpkı bir sigorta acentası gibi çalışmaya başladı. Ancak bu kampanyalarda verilen ödüller, bankacılar için ödül olmaktan çok mobbinge dönüştü. Bazı bölge müdürlerinin en çok poliçe satanlara yönelik vaad edilen Amerika ve Rio gibi kampanyalardan dolayı son derece agresif bir baskı uyguladığı öne sürülüyor.
Avrupa kökenli bankanın Amerika kampanyasını kaçıran bölge müdürü şimdi de Rio tatili kampanyasına göz dikince şube personeli adeta isyan etti. Kaçan bedava Amerika gezisinin faturasını şube personellerine kesti. Personele zorla 576 liralık bir sağlık poliçesi satmaya zorlayan bölge müdürü daha öncede agresif ve tehdit dolu elektronik posta yazaşmaları ile gündeme gelmişti.
İŞE YARAMAYAN POLİÇELER ZORLA SATILIYOR
Türkiye 3 yabancı sigorta şirketinin poliçe çöplüğüne dönüştü. Hazine Müsteşarlığı'nın bu konularda gelen şikayetlere kayıtsız kalması, yabancı sigorta şirketlerinin yine yabancı bankalar aracılığı ile saçma sapan poliçeler üretmesine ve bunları bankacılara hedef olarak dayatılmasına neden oldu.
Dünyanın hiç bir yerinde satılmayacak sigorta poliçeleri bankaya kredi amacıyla gelen zordaki vatandaşlara zorla satılıyor. 
Bu poliçeleri satmayan personel ise işten kovulmakla tehdit ediliyor.
 

Etiketler: riosigorta rio gezisibankabankacıhedef baskısızorunlu sigorta

Yayın Tarihi: 07.06.2017 21:22:42     Görüntülenme Sayısı: 30147

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.181.523.740
HALKB 527.479.978
GARAN 447.219.737
KRDMD 373.066.657
KIPA 292.823.586UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.