HEDEF BASKISI PAZARLIK MASASINDA


Basisen ile Yapı Kredi Bankası arasında toplu iş sözleşme görüşmelerinde sona yaklaşılıyor. Sendika hedef baskısının kaldırılmasını talep ediyor. İşte son gelişmeler:
Türkiye uzun bir aradan sonra ilk kez Banksis'in aldığı grev kararı ile bankacılık sektöründe grevin olabilecegini öğrdendi. Sendikanın aldığı grev kararı, Bakanlar Kurulu tarafından ertelenirken, yine sektörde en büyük toplu iş sözleşme görüşmeleri sürüyor. 
Yapı Kredi Bankası ile Basisen arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde şu ana kadar somut bir ilerleme sağlanmadı.  Basisen Genel Başkanı Metin Tiryakioğlu, "biz mali maddelerden çok hedef baskısının üyelerimizin üzerinden kaldırılması için çalışıyoruz" dedi.
Metin Tiryakioğu, sözleşme görüşmelerinde son dönemece geldiklerini de belirterek şunları söyledi:
"Bankanın İtalyan ortağı sendika ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre, personele verilen hedefin tutmaması iştan atılma için gerekçe olamayacak. Biz sendika olarak İtalya'daki personele verilen hakkın aynısını istiyoruz. Çifte standart istemiyoruz. "
KAFASINA GÖRE HEDEF OLAMAZ
Metin Tiryakioğlu, Paramedya.com'a yaptığı özel açıklamada, bankacılık sektörünün en büyük sorununun hedef baskısı olduğunu söyledi. Tiryakioğlu," personele verilecek hedefin öyle yöneticilerin anlık keyfine göre olamaz. Bu rakamlar bir protokol ile önceden belirlenmeli.  Bir bölge müdürünün  kafasına göre, şunu da sat demesi ile personelin başarısı ölçülemez"dedi.
 

Etiketler: basisenmetin tiryakioğluyapı kredi bankasıhedef baskısıyapı kredi bankası toplu iş sözleşmesi

Yayın Tarihi: 05.06.2017 23:22:05     Görüntülenme Sayısı: 30531

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  55:40 Miktar
THYAO 1.162.514.684
GARAN 848.703.353
KRDMD 620.061.129
PETKM 372.669.262
KOZAA 307.858.894UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.