İNG'YE TÜRK YÖNETİCİ TRANSFERİ


ING Bank Türkiye’de “KOBİ ve Bireysel Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcısı” olarak görev yapan Murat Sarı, “ING Grubu Bireysel Krediler Global Başkanı”olarak atandı.
2011 yılında ING Bank Türkiye’ye katılan Murat Sarı, ING Bank’ın kredi tahsis yönetiminde önemli işlere imza atmıştır. Borcuna sadık kredi müşterilerinin faiz yükünü hafifleten “risk skoru bazlı ihtiyaç kredisi” ürününü  Türkiye’de ilk kez uygulayan banka olunmasına katkı sağlayan Murat Sarı, KOBİ ve Bireysel kredi altyapısını yenileyerek ING Bank’ın sektörde daha fazla rekabetçi olmasında önemli roller üstlenmiştir. Bu kapsamda, kredi başvuru süreçlerinde köklü değişiklikler yapıp, gelişmiş veri analizleri ile güçlendirilen dijital KOBİ ve bireysel kredi süreçlerinin tasarlanmasında stratejik sorumluluklar almıştır.
Murat Sarı’nın görevde bulunduğu dönemde, ING Bank bireysel kredileri 2.5 kat büyümüş, kredi risk maliyetleri ise sektör ortalamasında seyretmiştir. 
ING Bank KOBI kredilerinin 3 kat büyümesinde ve 9.4 milyar TL bakiyesine ulaşmasında da önemli roller üstlenen Murat Sarı, ING Bank’ın KGF kredilerindeki çalışmalarına liderlik ederek 6.3 milyar TL KGF kredisinin KOBİ’lere ve ticari firmalara amacına uygun kullandırılmasını sağlamıştır. 
ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, atamayla ilgili olarak, “ING Bank Türkiye yönetim ekibimizin Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar, yurtdışında çok önemli pozisyonlara terfien atanmalarını sağlıyor. Bu kez de KOBİ ve Bireysel Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcımız Murat Sarı’yı uğurluyoruz.
Murat Sarı, ING Grubu’nun “İleriyi Düşün” stratejisi kapsamında çok kritik global bir sorumluluk üstlenerek, bundan böyle ING’nin tüm ülkelerindeki bireysel kredilerin risk yönetimini gerçekleştirecek. Bütün ING’li meslektaşlarımızın kendisinin bilgi birikimi ve tecrübesinden faydalanacak olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz.
Çalışma arkadaşlarımızın yurtdışında önemli görevler üstlenmesi bizler için oldukça gurur verici. Özellikle son 2 yılda kendi içimizde bu tip örneklerin artması gerek Bankamız gerekse Türkiye adına çok güzel gelişmeler” dedi. 
 

Etiketler: ING Bank Genel Müdürü Pınar AbayMurat SarıING Grubu Bireysel Krediler Global Başkanı

Yayın Tarihi: 24.05.2017 21:12:01     Görüntülenme Sayısı: 29919

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:11 Miktar
KRDMD 571.616.203
GARAN 377.553.551
HALKB 354.821.223
THYAO 345.664.728
SASA 325.019.332UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.