HOLLANDALI ŞİRKETLERİ BOYKOT BAŞLADI


Türkiye'nin hemen hemen her böylesinde Hollandalı şirketler boykot ediliyor.  Türkiye'de bankacılık ve sigortacılıktan gıdaya kadar yüzlerce Hollandalı şirket var.
Hollanda'nın Türkiye aleyhinde verdiği kararlar sonrası Gerek hollandada bulunan gurbetçilerimiz gerekse Türkiye'de herkes elinden geldiği kadar tepki koymaya başladı. İlk tepki hollanda şirketleri için boykot kampanyalarından oluşuyor.
Hollandada birçok yerde gurbetçi vatandaşlarımız eylemler yaparken Türkiye'de de hollanda konsoloslugu önünde toplanılıyor.
HOLLANDA GIDA MARKALARI
Perfetti:
Şekerleme ve ciklet firması yine Hollanda merkesli bir firmadır. Markaları aşağıda verilmiştir.
Vivident,  Mentos, Chupa Chups, Big Babol, Center Fresh, Broklyn
Heinz
Unilever:
1930 yılında iki yahudi firması olan Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers'ın birleşmesiyle oluştu. İşte unilever firmasına ait markalar:
AXE, Becel, Cif, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Vaseline, Yumoş, Algida, Calve, Carte Dor, Clear, Fruttare, Max, Rinso, Cif, Elidor, Sana
Heineken (alkollü içki firması)
HOLLANDA FİNANS ŞİRKETLERİ
NN Sigorta
ING Bank
Credit Europe Bank
HOLLANDA TURİZM/TAŞIMACILIK FİRMALARI
KLM Royal Dutch Airlines
Martinair
HOLLANDA GİYİM MARKALARI
C&A : giyim perakende zinciri de yine Hollanda ülkesine ait bir markadır.
Head kayak ürünleri ve tenis raketleri
Atasun Optik Hollanda’lı GrandVısıon şirketinin %100 iştiraki olarak 2007 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir.
HOLLANDA OTOMOTİV FİRMALARI
DAF Kamyon
Uzel (Massey ferguson traktör)
HOLLANDA PETROL ÜRÜNLERİ
Tamoil
Shell
Petrol Ofisi (Geçen hafta satıldı hollandaya)
HOLLANDA ELEKTRONİK VE EV EŞYALARI
Philips
TomTom navigasyon cihazı

Etiketler: hollandalı şirketleri boykoting bankshellPhilipsAtasun OptikKLM Royal Dutch AirlinesC&ACredit Europe BankING BankNN SigortaHeineken (alkollü içki firması)AXEBecelCifDomestosDoveKnorrLiptonVaselineYumoşAlgidaCalveCarte DorClearFruttareMaxRinsoCifElidorSanaVividentMentosChupa ChupsBig BabolCenter FreshBroklynHeinz

Yayın Tarihi: 13.03.2017 10:42:30     Görüntülenme Sayısı: 15373

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 715.889.161
GARAN 569.891.043
ASELS 399.423.366
AKBNK 372.432.475
KRDMD 232.127.761UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.