İŞ BANKASI'NA 3 YENİ İSİM GELİYOR


Türkiye'nin en büyük bankası olan İş Bankası'na CHP tarafından Atatürk'e ait hisselerden dolayı 3 yeni yönetim kurulu üyesi atıyor.
CHP'nin İş Bankası'ndaki Mustafa Kemal Atatürk'ün hisselerine karşılık Yönetim Kurulu Üyeliklerine Perşembe

günü atama yapacağı öğrenildi.

Serap Belovacıklı imzasıyla Posta'da yayınlanan habere göre; CHP'nin, bankanın Yönetim Kurulu üyeliği için, deneyimli siyasetçi Murat Karayalçın, Eski Milletvekili Müslim Sarı ve Avukat Umut Akdoğan isimlerinde karar kıldığı kulislerde konuşulmaya başlandı.
Partinin bir önceki Olağan Genel Kurul'da bildirdiği isimler, eski Türk-İş Başkanı ve CHP milletvekili Bayram Meral'in oğlu Kemal Meral, Mehmet Moğultay'ın oğlu Ulaş Moğultay, Prof. Dr. Turkay Berksoy'du.
MURAT KARAYALÇIN KİMDİR?
Murat Karayalçın Samsun'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümünden 1968 yılında mezun oldu.
MÜSLİM SARI KİMDİR?
Müslim Sarı, 24 Mayıs 1974'te İstanbul Kadıköy'de doğdu. Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde Siyaset Bilimi Anabilim Dalında yüksek lisans öğrenimi devam etmektedir. 1999 yılında TC Merkez Bankasında göreve başladı. 2004 yılında "Dış Borç Yönetimi ve Türkiye Uygulamaları Başlıklı" tezini vererek uzmanlığa atandı.
Müslim Sarı, CHP 24. Dönem İstanbul Milletvekiliğini yaptı.
UMUT AKDOĞAN KİMDİR?
Ankara doğumlu olan Akdoğan, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’nde iki yıl okuyup hukuk fakültesine geçiş yaptı ve Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. CHP Gençlik Kollarında çalışan Akdoğan bir dönem de PM üyeliği yaptı.

Etiketler: iş bankasıiş bankası atatürk hisseleriiş bankası yönetim kurulu üyeleriiş bankası chp'li yönetim kurulu üyeleri

Yayın Tarihi: 07.03.2017 12:33:15     Görüntülenme Sayısı: 10570

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 1.181.523.740
HALKB 527.479.978
GARAN 447.219.737
KRDMD 373.066.657
KIPA 292.823.586UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.