HALKBANKASI'NIN DEVRİ ÇALIŞANLARI NASIL ETKİLEYECEK?


Halk Bankası ve Ziraat Bankası Varlık Fonu'na devredildi. Peki bu bankalarda çalışanların durumu ne olacak?
Ziraat ve Halk Bank Varlık Fonu'na devredildi. Bu iki bankada çalışan binlerce bankacı arasında büyük bir tedirğinlik yaşanıyor. Bankacılar bu gelişmenin kendilerini nasıl etkileyeceğini öğrenmeye çalışıyor.
Halk Bankası'ndan bir üst düzey yetkilisi , bu  gelişmelerin kısa vadede personeli olumsuz etkilemeyeceğini ancak personel rejminin tamamen özel bir şirket statüsüne dönüşeceğini belirtti. Halkbank yetkilisi, banka ile ilgili kararların daha hızlı alınacağından personel sirkülasyonunun özel bankalar gibi olacağını, özellikle kara yönelik beklentiler nedeniyle personel üzerinde satış baskısının artabileceği öne sürdü.
SON DÖNEMDE PERSONEL ALDI
Halk Bankası son iki yıl içerisinde çeşitli bankalardan 2 bin civarında personel almıştı. Özellikle son yıllarda özel bankaların hedef baskısından ve zorlaşan çalışma koşullarından kaçanlar için Halk Bankası önemli bir alternatif olarak görülüyordu. Bu şartlarda bankanın bu özelliğini yitirdiği öne sürülüyor.

Etiketler: Halk BankasıZiraat BankasıHalk Bankası'nın varlık fonuna devrivarlık fonuna devreden bankacılar ne olacak

Yayın Tarihi: 06.02.2017 10:33:11     Görüntülenme Sayısı: 27862

Facebook

Toplam yorum yapılmıştır.


Gölge Müdür
FacebookTwitter
Android Uygulamasıiphone uygulaması

BİST100 HİSSE İŞLEM HACMİ

  10:10 Miktar
THYAO 715.889.161
GARAN 569.891.043
ASELS 399.423.366
AKBNK 372.432.475
KRDMD 232.127.761UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.